»Danes smo vsi hi hi hi, hi hi hi, hi hi hi, saj naš vrtec rojstni dan slavi…«

V petek, 31.3. 2017, je iz vseh igralnic enote Luna odmevala zgoraj napisana pesmica. Vrtec Anice Černejeve namreč 1. aprila praznuje rojstni dan.

Igralnico smo si rojstnemu dnevu primerno okrasili in pripravili za praznovanje. Ker pa imamo naš vrtec Luna zelo radi, smo ga šli naprej objeti in mu zapeti naše najljubše pesmice. Zabava se je nato nadaljevala ob glasbi še na igrišču, kjer smo plesali, »hecali« in se igrali.

Z otroki sva se vzgojiteljici Nika Pegan in Urška Sever pogovarjali tudi o življenju v vrtcu, kaj jim je všeč in česa se ne marajo igrati v vrtcu. Otroci so v »krogu prijateljev«, ki ga izvajamo vsak dan in z njim utrjujemo prijateljske odnose, drug za drugim izražali svoja mnenja. Všeč jim je tako telovadnica, lego gradniki, igra z dojenčki in z vozili. Večini otrok ni ravno všeč igra z žogami in knjižni kotiček. Vrtcu pa bi podarili za rojstni dan risanko o pujsi Pepi, male lego gradnike, nove avtomobile za vzgojiteljice, čisto pravo papigo, lizike in torto.

In ravno torta nas je ob kosilu presenetila. Prijazne kuharice vrtca so za vsako skupino spekle čisto pravo torto. Seveda smo pihali svečke in zapeli vrtcu še pesmico »Vse najboljše«.

Praznovanje je minilo z obilo smeha, igre in pozitivnih misli.

»Dragi vrtec, radi te imamo in s teboj nam je lepo!«

Tvoji otroci in vzgojiteljici Nika in Urška.