Postopek

Vrtec vpisuje in sprejema novince v svoje programe na podlagi prijav in prostih mest vse leto.

Javni vpis za novo šolsko leto poteka v mesecu marcu. Javni vpis novincev za novo šolsko leto objavi vrtec v lokalnih sredstvih javnega obveščanja, na svoji spletni strani in na spletni strani občine ustanoviteljice. V teku so postopki javnega vpisa otrok za šolsko leto 2018/19.

Vrtec lahko sprejme otroka, ko je dopolnil starost najmanj enajst mesecev, če starši ne uveljavljajo več pravice do starševskega dopusta v obliki polne odsotnosti z dela.Pri vključitvi imajo prednost otroci, ki so na čakalnem seznamu vrtca oz. centralnem čakalnem seznamu vseh treh javnih vrtcev v MO Celje.

Vrtec v začetku novega šolskega leta sprejme novince, ki izpolnjujejo pogoje za vstop v vrtec s septembrom tekočega leta. Ostale otroke sprejema, ko izpolnijo z zakonom določen starostni pogoj za vstop v vrtec in če ima vrtec še prosta mesta v že oblikovanih oddelkih po LDN.

Vlogo za vpis otroka v vrtec starši dobijo na upravi vrtca ali na spletni strani tukaj.

Izpolnjeno vlogo oddate osebno na upravi vrtca ali pošljete po navadni pošti. Vloge ne pošiljajte v elektronski obliki.

Izpis iz vrtca

V skladu z določili XI. člena pogodbe o določitvi medsebojnih pravic in obveznosti staršev in vrtca lahko starši izpišete otroka iz vrtca kadarkoli s 15-dnevnim odpovednim rokom, ki začne teči z dnem prejema pisne izpisnice na upravi vrtca. Izpisnico lahko prinesete osebno, pošljete po klasični pošti ali skenirano po e-pošti.

Veselimo se sodelovanja z vami.