Zdrav vrtec

Vrtec je vključen v mrežo Zdravih vrtcev Slovenije – CINDI.
Aktivno delovanje vseh (otrok, staršev in nas zaposlenih) na tem področju bomo nadaljevali tudi v prihodnje. Naš cilj je, da bi vsi vsak dan zavestno živeli bolj zdravo in da bi se čim manj izpostavljali dejavnikom tveganja.

cindi2

Cilj bomo tudi v prihodnje uresničevali:

• z odpravljanjem škodljivih razvad
  • z aktivnostmi za prijazne in humane medsebojne odnose
  • s povečanjem telesnih aktivnostih: več pozornosti bomo še posebej posvetili področju telesne vzgoje, rednim jutranjim razgibavanjem, vadbenim uram in bivanju v naravi
  • z zdravo prehrano

V starejših skupinah imamo pri nekaterih jedeh samopostrežni način prehranjevanja.

Za nadgradnjo projekta zdravega vrtca smo se z letošnjim letom vključili v projekt Zavoda za zdravstveno varstvo Ljubljana ZDRAVJE V VRTCU.

EKO vrtec

eko-vrtec-anice-cernejeve

Z željo,da obogatimo naš izvedbeni kurikul, in nadgradimo vizijo našega vrtca – zdravega vrtca, smo se letošnje šolsko leto vključili v projekt EKO VRTEC. Poleg obogatitve našega programa želimo prispevati k pomembnosti vseživljenjskega učenja in prenosa znanj v vsakdanje življenje.

Glavni cilj, ki mu bomo sledili je vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju. Izpostavili bomo tako skrb za lastno zdravje z gibanjem, prehrano, graditvijo medsebojnih odnosov, kot skrb za naše okolje,… Želimo, da bi ta skrb postala del otrokovega življenja, da bi osvojena znanja lahko uporabljal ter prenašal v družino ter okolje.

V izvedbo smo vključeni vsi delavci vrtca in otroci v skladu s starostjo.

Ekovrtec je del programa evropskega združenja EKOŠOLA KOT NAČIN ŽIVLJENJA in je sestavni del prizadevanja EU za okoljevarstveno izobraževanje – za trajnostni razvoj. Nosilec programa v Sloveniji je DOVES – Društvo za okoljsko vzgojo Evrope v Sloveniji.

S projektom želimo graditi vrednote za odgovoren način življenja, skratka celostno graditi človeka za prihodnost.