Osnovna šola Frana Kranjca je strokovne delavke in otroke iz enote Hribček povabila k sodelovanju v nacionalnem Unescu projektu MOJE PRAVICE.

Ker je sodelovanje med vrtcem in šolo pogosto, smo se tudi tokrat odzvali povabilu in sodelovali v omenjenem projektu. Izbrali smo pravico do vode. Tema o vodi je skladna z vrednotami eko projekta.

V oddelku mlajših otrok smo se pogovarjali zakaj vse uporabljamo vodo. Osvetlili smo pomen osebne higiene, uporabo vode za čiščenje, za življenje ljudi in živali. Starejši otroci so na sprehodih v naravi »iskali« vodo v različnih stanjih in pojavih (dež, luža, reka …), medtem, ko so se najstarejši otroci pogovarjali o pravicah in dolžnosti otrok (v družini, vrtcu …) ter pri tem poudarili pomen pravice do vode.

Izdelali smo novoletno darilo – prazno kartonsko škatlo, ki smo jih ovili in polepili z risbami otrok.

Pripravili: Mojca MEKE in Lavra MAGDIČ