Enota Bolnišnica

bolnica

Oblakova ulica 5, Celje

Naše strokovne delavke opravljajo pedagoško delo tudi v Splošni bolnišnice Celje. S pestrimi dejavnostmi poskušajo polepšati dneve bolnim otrokom.

S svojim strokovnim delom pokrivamo pediatrični in otroški oddelek kirurških strok (tudi za očesni in dermatološki oddelek) ter infekcijski in otorinolaringološki oddelek, kjer so poleg ostalih bolnikov tudi otroci. Delo vzgojiteljic poteka v igralnicah z mobilnimi otroki in v sobah s tistimi otroki, ki so priklenjeni na posteljo. S pestrimi dejavnostmi poskušamo enim in drugim olajšati in polepšati čas bivanja v bolnišnici. Delovni čas vzgojiteljic je od 8.30 do 15.00 ure.

Medicinsko osebje skrbi za okrevanje otroka, strokovni delavci vrtca pa mu, v sodelovanju z vami, pomagamo pri premagovanju čustvenih težav.

Delo vzgojiteljic v bolnišnici: – individualno delo po sobah – skupinsko delo v sobah ali igralnici – skupinske dejavnosti v igralnici – različne priložnostne prireditve (ob tednu otroka, različnih praznikih,…)