Za otroke drugega starostnega obdobja smo v okviru sklada vrtca, organizirali izlet na ribnik Vrbje pri Žalcu (18., 19., 20.5.2016).

cof

Otroci so z zanimanjem opazovali ribe, spoznali različne rastline, prisluhnili regljanju žab, opazovali ptice z daljnogledi.

cof

Spoznali so opazovalnico in »gozdnega škrata« ter si ogledali zanimive lesene skulpture (žabe, ribe, krokodila …). Naravoslovne delavnice na ribniku Vrbje sta vodili vzgojiteljici Nataša Brodnik in Klavdija Kveder. Otroci in strokovni delavci smo z naravoslovnimi delavnicami obogatili znanje s področja naravoslovja.

FOTO 3

V mesecu maju smo v enotah našega vrtca (v enoti Mavrica bomo športno popoldne izvedli v mesecu oktobru, saj nam je bila izvedba onemogočena zaradi razmočenih tal) organizirali športno prireditev in dobrodelno akcijo. Otroke in starše smo povabili k sodelovanju na športnih dejavnostih, v okviru našega prednostnega področja gibanja ter dobrodelni akciji Otroci otrokom (izmenjava igrač). Preostanek igrač bomo v sodelovanju z organizacijo Rdeči križ Celje podarili otrokom, ki jih potrebujejo.

FOTO gibanje 1

FOTO gibanje 2