23.5.2017 je v Sloveniji že petič potekal Dan ljubezni. Ta dan so se na različnih krajih (vrtci, šole, društva … ) ob 18.00 uri odvijale prireditve, katerim je bilo skupno prepevanje pesmi Dan ljubezni (Pepel in kri).

Osnovna šola Frana Kranjca Celje, se je kot prva šola v celjski regiji pridružila omenjeni vseslovenski akciji. Na prireditvi so nastopili učenci OŠ, v goste pa so povabili tudi druge nastopajoče (Boštjan Korošec, Anabel, Maksim Vrečko, Andreja Zakonjšek Krt …). Strokovne delavke in otroci enote Hribček tesno sodeluje s šolo, zato tudi oni niso bili izvzeti iz prireditve. Na vabilo so se odzvali in se na njej predstavili s pesmijo in plesom Veselo kolo (Nuša Favai, melodija Janez Bitenc). Ob koncu pa so z ostalimi nastopajočimi zapeli, že omenjeno pesem, Dan ljubezni.

Sodelovanje na prireditvi so izkoristili za pogovor o tem kaj sploh je to ljubezen, prijateljstvo, kdo so prijatelji, kaj gradi prijateljstvo …

Strokovne delavke enote Hribček

Misli otrok o ljubezni in prijateljstvu:

KRISTINA: »Ljubezen je to, da imaš nekoga rad.«

TINKARA: »Ljubezen je to, da se imamo radi, da se objamemo in poljubimo.«

JAN: » V vrtcu imam prijatelje.«

ULA: »Prijatelji se skupaj igramo, se smejimo.«

LARA: »Prijatelji smo takrat, ko si pomagamo pri delu, pri gradnji s kockami …«

MAŠA: »Prijatelji se imamo radi, smo veseli.«