Cene programov

Mestni svet MO Celje je na 13. seji, dne 28. 6. 2016, sprejel Sklep o spremembah in dopolnitvah Sklepa o določitvi cen programov javnih vrtcev MO Celje (Uradni list RS, št. 48/2016).

Cene dnevnih programov javnih vrtcev na območju Mestne občine Celje znašajo mesečno na otroka od 1.9.2016  v:

• skupini prvega starostnega obdobja                                                 421,08 €
  • skupini drugega starostnega obdobja                                              306,95 €
  • starostno kombinirani skupini in oddelkih od 3. do 4. leta           339,51 €
  • razvojnem oddelku                                                                              869,47 €.

Pravica do znižanega plačila za vrtec pripada staršem od prvega dne naslednjega meseca po vložitvi vloge, razen v primerih, ko je otrok vključen v vrtec pred pridobitvijo pravice do znižanega plačila in so starši vlogo oddali najkasneje na dan vključitve otroka v vrtec, ko jim pripada pravica do znižanega plačila z dnem dejanske vključitve otroka v vrtec. Vloga se odda na Center za socialno delo.

Staršem otrok, za katere je Mestna občina Celje po veljavnih predpisih dolžna kriti del cene programa, se plačilo, določeno na osnovi Pravilnika o plačilih staršev za programe v vrtcih (Uradni list RS, št. 129/96, 79/08 in 119/08), dodatno zniža za otroke v prvem starrostnem oddelku za 6.8%
v oddelku drugega starostnega obdobja za 3.46%
v kombiniranem oddelku za 3,27%.

Mesečni strošek živil za otroke v cenah programov iz 1. člena tega sklepa je 34,02 €. Za čas, ko je otrok odsoten, se cena programa zniža za stroške neporabljenih živil. Vrtec staršem pri izstavitvi računa odšteje strošek neporabljenih živil za vsak, do 8. ure javljeni dan odsotnosti.

Starši otrok lahko uveljavijo rezervacijo zaradi počitniške odsotnosti otroka enkrat letno v času od 1. junija do 30. septembra. Rezervacijo lahko starši uveljavijo za neprekinjeno odsotnost otroka najmanj en in največ dva meseca. Za rezervacijo starši plačajo 50% od z njim določenega zneska plačila, zmanjšanega za ustrezni delež živil. Starši o odsotnosti pisno obvestijo vrtec 15 dni pred nastopom odsotnosti. Poračun vrtec izvede v naslednjem mesecu po odsotnosti. To določilo velja samo za starše otrok, za katere je Mestna občina Celje po veljavnih predpisih dolžna kriti del cene programa, za druge starše pa samo v soglasju z občino, plačnico razlike med ceno programa in plačilom staršev.

V primeru odsotnosti otroka iz vrtca zaradi bolezni  neprekinjeno najmanj 30 vendar ne več kot 40 koledarskih dni, so starši  ob predložitvi ustreznega zdravniškega potrdila, v celoti opravičeni plačila. V primeru, da zdravstveni razlogi zaradi katerih otrok ni zmožen obiskovati vrtca trajajo dlje, dodatno oprostitev plačila nad 40 in največ 90 dni, starši uveljavljajo s pisno vlogo, ki jo oddajo na pristojni oddelek Mestne občine Celje. To določilo se upošteva za starše otrok, za katere je Mestna občina Celje po veljavni zakonodaji dolžna kriti del cene programa.

Starši lahko izpišejo otroka iz vrtca kadarkoli s 15-dnevnim odpovednim rokom, ki začne teči z dnem prejema pisne izpisnice.  Vpis otroka lahko starši opravijo med šolskim letom oziroma po zaključenem rednem vpisu na prosta mesta v vrtcu. V primeru vpisa in izpisa otroka sredi meseca se plačilo staršev sorazmerno zmanjša glede na datum vpisa oziroma izpisa otroka.

OPOZORILO

Dodatna znižanja cen programov, uveljavljanje rezervacije zaradi počitniške odsotnosti otroka in medmesečni izpisi veljajo, če je v vrtec vključen samo en otrok iz družine. Če sta v vrtec hkrati vključena dva ali več otrok iz iste družine, pa navedena dodatna znižanja velja samo za najstarejšega otroka, vključenega v vrtec.