Z otroki smo redni obiskovalci knjižnice pri Mišku Knjižku. Ob obiskih, kjer radi prisluhnemo pravljicam, spoznavamo tudi osnovne informacije o knjižnici, njeni ponudbi ter vedenju v njej.

Knjižnica pri Mišku Knjižku v letošnjem letu praznuje pomemben jubilej. Ob tej priložnosti ponujajo pravljično uro v vrtcih, skupaj z maskoto Miško Knjižko.

Ker z novim šolskim letom v našem vrtcu namenjamo posebno pozornost področju pred opismenjevanja, čigar pomemben vidik je tudi književna vzgoja, smo izkoristili ponujeno priložnost s strani knjižnice.

Tako sta nas v četrtek, 9.11.2017, obiskala knjižničarka Mojca in Miško Knjižko. Sprva smo prisluhnili pravljici Lev v knjižnici, se nasmejali ob zgodbi o zehanju, spoznali mladega skovirčka, ki si je strašansko želel spati. Ob tem smo aktivno poslušali, se vživljali v književne junake in veliki meri zabavali. Nato pa smo skupaj z Miškom Knjižkom še zarajali in zapeli.

Zapisali: Mojca MEKE in Lavra MAGDIČ