Vzgoja za zdravje je sestavni del življenja in dela v vrtcu. Vsebine so vpete v vsakdanje vzgojno delo z otroki in vse to traja skozi celo šolsko leto.

Skrbno načrtovana in pripravljena hrana ima velik pomen za ohranjanje ter krepitev zdravja otrok ter zaposlenih. Posebej pomembna je zdrava hrana za otroke, ker v tem obdobju intenzivno rastejo in se razvijajo.

V skupini vzg. Petre Jesenek in Petre Sitar (enota Sonce), v okviru projekta ZDRAVJE V VRTCU sodelujejo tudi z zunanjimi institucijami (ZD Celje). Tako so na obisk povabili medicinski sestri, kateri sta otrokom skozi zgodbo in igro predstavili pomen zdrave prehrane. Na koncu obiska pa sta otroke pohvalili, saj so pokazali ogromno znanja na to temo.